AntosiaWOkularach_488

Antosia

Ma prawie 2 lata. Choć żyje głównie w swoim wewnętrznym świecie, uwielbia słuchać muzyki i patrzeć na tańczącą siostrę Gabrysię. Lubi, gdy tata lub mama masują jej rączki i nóżki, wtedy się uśmiecha. Od kilku dni zaczęła się odzywać, co wlewa nadzieję w serca rodziców. Jej przeciwnik to czterokończynowe porażenie mózgowe.

Poznaj Antosię

JagodkaZSercem_488

Jagódka

4 letnia, bardzo radosna dziewczynka z Lusówka, która uwielbia słuchać piosenek i huśtać się na huśtawce. Przepada za długimi spacerami i moczeniem nóżek w jeziorze. Od urodzenia w 24 tygodniu ciąży zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Ma siostrę Olę i brata Franka .

Poznaj Jagódkę

SzymekLusowo_488

Szymek z Lusowa

W sierpniu skończy 7 lat. Jest wielkim fanem maszyn rolniczych, uwielbia rysować, zwłaszcza traktory. W przyszłości chciałby skonstruować miniaturę traktora Ursus z silnikiem spalinowym, którym będzie mógł przemierzać świat. Choruje na neuroblastomę - nowotwór złośliwy komórek układu nerwowego. Ma młodszą siostrę Basię.

Poznaj Szymka

SzymekLusowko_488

Szymek z Lusówka

Ten młody przystojniak ma już... 22 lata. Mieszka w Lusówku, przy ulicy Otowskiej, otoczony miłością rodziców i 11 letniej siostry Amelki. Uwielbia towarzystwo zwierząt i muzykę Stachurskiego, podróże samochodem i kąpiele w morzu. Codziennie dojeżdża do szkoły w Poznaniu. W 7 miesiącu życia zdiagnozowano u niego porażenie mózgowe.

Poznaj Szymka